Масово крадат дърва през уикенда в Пазарджишко

1394
3

Десетина нелегални дървосекачи от Пещера, Велинград и Пазарджик залови полицията в почивните дни.

В петък около 17.00 ч. в брациговското село Козарско служител на РПУ- Пещера спрял за проверка каруца. Оказало се, че 64- годишен от село Триводици превозва около един куб. м. широколистна дървесина без необходимите разрешителни документи.

Два часа по- късно служители на ДДС»Алабак» засекли товарен камион «Ифа» в землището на велинградското село Цветино. При последвалата проверка станало ясно, че четирима мъже на възраст от 22 до 34 години, жители на селото, превозват четири куб. метра дървен материал. Дървесината не е била обозначена с контролна марка и е била без превозни документи.

Служители на РПУ- Пазарджик пък са заловили 51- годишен мъж от пазарджишкото село Црънча, който в края на миналата година извършил незаконна сеч. В хода на разследването станало ясно, че той е добил нелегално от горския фонд и извозил до дома си два куб. м. дърва за огрев.

Всичките заловени са задържани с полицейскиаповеди за срок от 24 часа. Срещу тях са образувани полицейски производства. Информацията е на Дарик радио.

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивски депутат за Иво Христов: Комунистът си остава чугунена ...
Сигнал: Моля запознайте народа с новата "техника" за чистене на у...
Хулиганска вълна край "Белите брези" в Пловдив повдигна въпроса з...
Хиляди подкараха колела в Пловдив, кметът връчи голямата награда ...
Най-мащабното велошествие в Пловдив се завръща на 16 май
Френска журналистка за Пловдив: Това не е само туристическа дести...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).