Махат фонтана пред Партийния дом?

Фонтанът пред бившия Партиен дом най-вероятно ще бъде премахнат. Това стана ясно от думите на кмета Иван Тотев в отговор на въпрос на репортер на Plovdiv24.bg каква ще е съдбата на съоръжението след старта на ремонта на площад "Централен". 
"Не държим на запазването на фонтана", заяви Тотев по този въпрос. 
Факт е, че в момента фонтанът е в изключително лошо състояние, с разкъртени плочки и разядени повърности.
В началото на септември 2006 година бе поставен паметник, символизиращ присъедияването ни към ЕС. Той представлява десетметрова спирала с дванадесет сфери около нея. Пластиката бе поставена именно във фонтана пред Филхармонията, а по улеите на носещите елементи се стичат водни струи. Произведението е със тегло 5 тона и е изработено от хром-никелова стомана. 

Виж коментарите (46)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчани: Чу се много силен тътен, направо гръм!
Нощни патрули ще пазят Пловдив от пожари през лятото
Опозицията в ОбС Пловдив засипа Общината с питания
Глоба от 200 евро и отлагане: Ключов свидетел провали дело за уда...
МВР със спешни мерки срещу криминогените в "Столипиново"
Бащата, изритан на Гребната: Младежът ме псуваше и се държеше агр...


Виж още: