Ловци разгромиха армия от чакали край Пловдив

21499
9

25 чакала бяха отстреляни край Пловдив. Ловът на вредния дивеч се е състоял на 12.02 в територията на ЛРС "Съединение 1906". Авджиите обградили храсталаците и горичките в местността и са започнали с тоталното прочистване на армията от чакали. След няколкочасова борба резултатът е налице. 

Чакалите са всеядни - обичат дребен дивеч и мърша, но също и плодове. Може дори да ровят в контейнери край населените места, ако в голям периметър не усетят човешко присъствие. Те са от хищниците, които нанасят големи загуби на кроткия дивеч – фазани, яребици и зайци

За разлика от кучетата обаче, чакалите са страхливи и бягат от хората, избягват и светлината.

Виж коментарите (9)
Още новини от Новини от Пловдив:
Бутат магазин на "Билла" в Пловдив заради нов строеж, от веригата...
Елеонора Митрофанова държи реч при паметника на Альоша днес в Пло...
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...
Йоана от XI клас застана начело на пловдивско училище
Пост разклати "кореняк" пловдивчаните: Родителите ви копаха домат...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).