Край на безплатните пропуски в "Синя зона"! Важи за всички!

3316
1

Край на безплатните пропуски в "Синя зона", категоричен беше кметът Иван Тотев, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Градоначалникът уточни, че от такива ще могат се се ползват само инвалиди, и то на упоменатите за това места. Забраната естествено важи и за всички общински служители, кметове, зам.-кметове, пловдивски съветници и т.н.  
Стана ясно още, че от тази седмица започва изграждането на регистър на платените паркоместа, като всяко от тях ще има регистрационен номер. Така ще има яснота за колко броя от тях е сключен договорът за ползването им с общината и дали се спазва. За целта Тотев е издал заповед за стартиране на малка обществена поръчка за доставка на табели.
Разбра се, че и втори публичен регистър ще стане в скоро време факт. В него ще бъдат вкарани стопанските дейности, масите на открито и площите за сервиране. Той ще бъде готов до 15 февруари тази година и чрез него ще се добива ясна представа колко точно се плаща за ползването на стопанските площи и дали таксите за това постъпват в общината навреме.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Сигнали от родители задействаха общински съветници в Пловдив за м...
Още една павирана улица в Пловдив отива в историята
УХТ-Пловдив обяви важни срокове и условия за прием на нови студен...
Пловдивската пожарна стана като нова с 1,6 млн. евро
Подменят камери на магистралата край Пловдив
Жена и четирима мъже се гавриха с полицаи в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).