Костадин Димитров: Работата по микрорайони продължава, през 2016 г. облагородяваме микрорайон А9

В края на 2015-та и в навечерието на новата 2016-та година Plovdiv24.bg по традиция среща своите читатели с районните кметове на Пловдив в поредица от интервюта.
2015 г. бе белязана от факта, че се проведоха местни избори. Районният кмет на "Тракия" Костадин Димитров спечели втори мандат. По думите му предизборната му кампания е била в рамките не само на месец, а на цели 4 години - цял предходен мандат. Време, в което е обърнато внимание на всеки проблем на гражданин. През новия мандат е твърдо решен да продължи да мотивира служителите в кметството да си вършат работата както трябва.
Освен година на избори 2015 г. бе и година, в която строителната програма на "Тракия" се осъществяваше с пълна пара. Райкметът и тази година отчете, че работата в района се извършва по микрорайони и определи това като доста успешна политика, която ще продължи и за в бъдеще.
Като успехи на район "Тракия" през 2015 г. се открояват облагородяването на микрорайон А5. 
"Успяхме да подобрим средата на живеещите в този микрорайон - преасфалтирахме улици, направихме тротоари, поставихме осветление", коментира райкметът на "Тракия".
Продължи и облагородяването на парк "Лаута", който пък освен това се и разширява на юг с нови дървета.
"Радвам се, че съм кметът, който възроди парк "Лаута". Радвам се, че съм кметът, който видя за парка да се говори не само в "Тракия". Това ни костваше много усилия, предстои единствено той да се поддържа. През 2016 г. ще поставим и камери за наблюдение и по-голяма сигурност", каза още Димитров.
За новата 2016 г. кметът на "Тракия" планира още облагородяването на микрорайон А9.

За да разберете кои са проблемите, с които се е сблъскал през 2015 г. Костадин Димитров, на каква стойност ще е строителната програма на района и какви още приоритети поставя пред себе си за идната, изгледайте интервюто, което репортерът ни Мария Морунова взе специално за читателите на Plovdiv24.bg.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Световният визуален феномен MURMURATION завладява Античния театър...
Соня Йончева учреди престижни награди в родния Пловдив
Окончателно: 100 лева е глобата за зъболекарката след трагедията ...
Брутална агресия от младеж с тротинетка на Гребната в Пловдив
53-ят випуск на Математическата гимназия завърши с впечатляващи р...
БСП Пловдив за презастрояването: Празните апартаменти показват, ч...


Виж още: