Кметът се среща със здравния министър за съдбата на "Кудоглу"

2667
1

В петък, тази седмица, кметът Славчо Атанасов заминава за София на официална среща с министъра на здравеопазването Стефан Константинов, научи репортер на Plovdiv24.bg от пресцентъра на община Пловдив. Срещата е предвидена за 14:00 часа в сградата на министерството.
Както вече писахме, градоначалникът на Пловдив искаше лична среща с министър Константинов по повод на писмото, с което държавата отказа да приеме като дарение белодробна болница "Кудоглу". Основният мотив, който се посочва от МЗ в отговора до Община Пловдив, е дълговете от около 2 млн. лв., които има здравното заведение.
"Търсим спешна среща с министъра на здравеопазването Стефан Константинов във връзка със съдбата Белодробна болница "Кудоглу", съобщи вчера кметът Атанасов.

Той беше категоричен, че много разчита на срещата си с министъра и смята, че след нея ще се вземе правилното решение, а именно собствеността на здравното заведение да премине към държавата.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
"Спартан" излита от Пловдив за Италия с 5-месечно бебе, нуждаещо ...
Пловдив остава под средното за страната при цените на нивите, но ...
Брокер от Пловдив: Ерата на бързите сделки приключи, купувачите д...
Шофьори от Индия и Узбекистан идват в Пловдив за двойно по-високи...
Грозна сцена в Пловдив, психолог засне брутално насилие над възра...
Километрична тапа на АМ "Тракия" преди Пловдив, шофьори масово сл...


Виж още: