Кметът на Раковски ще управлява пловдивския боклук?

3595

На предвидена за тази сутрин среща в Раковски Славчо Атанасов трябва да убеди колегата си Иван Антонов, че екозаводът в Шишманци е законен и не застрашава околната среда в общината.

"Нищо не знаем за завода, ходихме няколко пъти да питаме управителите му в Шишманци, но не бяхме допуснати. Нищо не знаем и за технологията. Хората са притеснени. Под депото има карстов извор. Страхуваме се да не бъдат замърсени подпочвените води", съобщи заместник-кметът на община Раковски Иван Драгоев пред репортер на Plovdiv24.bg.

В общината нямало документ за издадено строително разрешение, за наличието на което твърдят хората от консорциума "Екологичен завод". Давали са разрешение само за ремонт  на сградите на стоманолеярните. Когато въпросът  дали да се изгражда екозавод в Шишманци е бил гласуван в общината, от присъствалите 19 от общо 21 съветници 17 са били против, а 2-ма - въздържали се.

"По закон кметът управлява отпадъците на територията на общината. Това означава ли, че кметът на Раковски ще управлява боклука на Пловдив?" - чуди се Драгоев. В Раковски ще изчакат обясненията на пловдивския кмет, за да избистрят становището си относно екозавода.

"Имам отговор за всичките им въпроси. Убеден съм, че технологията е безопасна. Екозаводът ще реши донякъде и проблемът с безработицата в общината им, защото в него ще бъдат наети на работа хора от местното население", смята Атанасов.

Досега той е отлагал подобна среща, за да не бъде тя използвана за политически манипулации в кампанията около наскоро преминалите предсрочни избори за кмет на Раковски. "Единственото ми притеснение е въпросът да не се политизира", отбеляза пловдивският  кмет.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Вместо почивка в жегата: Доброволци се включиха в тежък шестчасов...
Реставрират фасадата на още една знакова къща в центъра на Пловди...
Зрелищна каскада в Асеновград: Млад шофьор помля 5 паркирани авто...
Международен джаз квартет представя дебютния си албум в Стария гр...
Частен строеж остави стотици пловдивчани без вода и ток
Опасен кабел и висящ клон дебнат пешеходци на "Димитър Талев"


Виж още: