Кметът на Пловдив, митрополит Николай и Чергов откриха параклис до ДКЦ V

4121

Откриха нов параклис "Свети архиепископ Лука“ при Диагностично-консултативен център V в район "Тракия“.

Празнична света литургия по повод освещаването му бе отслужена от Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай.

"Благодаря Ви, господин кмете, за спазеното обещание. Вие построихте този параклис, за което съм Ви искрено благодарен“, заяви Негово Високопреосвещенство.

"Бог ме е орисал с възможността да изградим още един дом на Бога в Тракия. Благодаря на всички, които се включиха в строителството на параклиса. Честит нов храм. Честит празник“, подчерта кметът Костадин Димитров.

"Нека този параклис бъде място на мир, молитва, благодат. Божията любов и милост да изпълват сърцата на всички, които прекрачат прага му. Да ни е честит новооткритият параклис и Свети Лука да ни пази и закриля“, допълни управителят на ДКЦ V Яна Кашилска.

На събитието присъстваха директорът на ОДМВР-Пловдив ст. комисар Георги Чергов, председателят на Административен съд Пловдив Мариана Шотева, Сливенският митрополит Арсений, районни кметове, общински съветници и медицински служители.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Сигнали от родители задействаха общински съветници в Пловдив за м...
Още една павирана улица в Пловдив отива в историята
УХТ-Пловдив обяви важни срокове и условия за прием на нови студен...
Пловдивската пожарна стана като нова с 1,6 млн. евро
Подменят камери на магистралата край Пловдив
Жена и четирима мъже се гавриха с полицаи в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).