Каназирева обясни за новата система за свободни COVID легла

3957

Нова и много ефективна информационна система ще позволява на екипите на Бърза помощ в Пловдив да следят в реално време точно колко свободни легла за лечение на COVID-19 има в болниците в града, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Нововъведението беше представено от шефа на ОКЩ Дани Каназирева. Тя подчерта, че апликацията е била разработена безплатно за Областната управа.

"Системата може да работи само ако имаме отговорно и сериозно отношение от страна на болниците и се въвеждат правилно и своевременно всички данни. Лечебните заведения трябва да си определят лица, които ще имат достъп и своевременно да въвеждат всяка промяна. Всички данни ще се записват и в Областна управа, за да можем да правим проверки, ако е необходимо – например за забавена или отказана хоспитализация“, коментира Каназирева.

Системата ще стартира работа от утре. Днес се е предоставял достъп на всяко едно лечебно заведение и екипите на Бърза помощ. Направени се демонстрации и обучения.

Какво още каза Каназирева, гледайте в прикаченото видео!



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Мащабен безплатен концерт на Античния театър в Пловдив за "250 го...
Над 30 майстори-занаятчии се включват в "Седмицата на традиционни...
Китайски гигант за електрически автомобили открива център в Пловд...
Една от най-старите синагоги извън Израел се е намирала в Пловдив...
Сигнал: И с Tesla можеш да си жив селянин с капацитет на семкаджи...
Двама са обвинени за длъжностно присвояване на много пари от Плов...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).