Иззеха 120 килограма контрабанден тютюн
Продължават активните действия на служителите от ОД МВР Пловдив за пресичане на незаконното разпространение на акцизни стоки. При проверки вчера общо са били иззети 120 килограма контрабанден тютюн и 600 къса цигари.
В микробус "Ситроен" с варненска регистрация, спрян от автопатрул на сектор "Престъпления по пътищата" на разклон за село Войводиново на източнообходния път, били открити 7 чувала нарязан тютюн с общо тегло 70 килограма.
По случая е образувано досъдебно производство срещу двама мъже от град Белослав, на 49 и 35 години, които се придвижвали с автомобила.
Същия ден служители на Шесто РУ в Пловдив иззели 50 килограма от безакцизната стока при претърсване в жилището на А.И. /23 г./ и 600 папироса без бандерол от С.Д. /42 г./, който бил хванат на ул. "Възход". Срещу мъжете са започнати съответно бързо производство и предварителна проверка по чл. 234, ал.1 от НК.