Изпечен престъпник е задържан в Пловдив след серия от набези

4571

Рецидивист бе задържан за серия кражби в Пловдив. В дирите на 47-годишния криминално проявен и осъждан пазарджиклия влезли служители от Второ РУ след усилено разследване от началото на месеца.

Според събраните до момента доказателства набезите си той направил на обществени места в централната част на областния град. От два ресторанта, сладкарница и детска градина задигнал чанти и портфейли с пари, оставени за кратко без надзор или чрез отвличане вниманието на собствениците им.

Общо 45 артикула – суитчъри и тениски, на стойност над 880 лева пък откраднал от склад за дрехи. При залавянето гастрольорът направил пълни самопризнания. С постановление на  Районна прокуратура – Пловдив той е привлечен като обвиняем и задържан в ареста за срок до 72 часа.

Работата по документиране на случаите и изясняване съпричастността на мъжа и към други подобни посегателства продължава.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Община Пловдив очаква през 2026 г. разходите да бъдат повече от п...
"Защо не си хванахте такси": Пловдивчанка осъмна блокирана от дру...
Силен тътен разтърси Пловдив!
Таксиметров шофьор в Пловдив предложил на две ученички да станат ...
Пловдивчанин: Абсолютно безобразие!
Цената на автобусния билет от Пловдив до София скочи с 45 на сто ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).