Градският транспорт ще ходи и до селата около Пловдив

Схемата на пловдивския градски транспорт ще бъде променена през следващата година, предаде репортер на Plovdiv24.bg. 
"След 1 януари ще пуснем автобуси и извън границите на Пловдив" , съобщи кметът Иван Тотев
По думите му така ще бъде осигурено обслужването на индустриалната зона край Радиново. Обмисля се някои линии да стигат до Труд и Браниполе. 
"В момента не искаме да правим такава промяна, защото тя има отношение към методиката, по която се заплаща на превозвачите", поясни кметът. 

Той съобщи още, че вече се събират и статистически данни за пътниците. 

"Надявам се, че в следващите месеци ще имаме добра картина за пътникопотока в града, което ще помогне за подготвяне на една по-различна транспортна схема от 1 януари 2017 година." 

Виж коментарите (30)
Още новини от Новини от Пловдив:
БСП Пловдив за презастрояването: Празните апартаменти показват, ч...
Отвориха голямата детска площадка в Цар Симеоновата градина след ...
Новият директор на УМБАЛ "Пловдив": Ще помоля за търпение, надява...
Освободиха ръководството на УМБАЛ "Пловдив"
Ексклузивно: Венелин Найденов е новият директор на НАП Пловдив
Зрители настояват да им върнат парите след "Турандот" в Пловдив


Виж още: