Градски транспорт ще връща на „Векта” ООД 1.227 милиона лева за гориво

2348

Пловдивският апелативен съд осъди „Градски транспорт" да заплати на „Векта" ООД 524 840 лева неустойка за забавено плащане на гориво, както и сумата от 699 016 лева, представляващи дължимата сума за доставка на гориво по фактури за периода от 5 април 2005 г. до 30 август 2005 г. заеднo с лихвите и деловодните разноски от 147 387 лева. Това съобщиха от пресслужбата на Апелативен съд Пловдив.

С решението си от 23 март 2007 година Апелативният съд отмени решението на Пловдивския окръжен съд от юли 2006 година в частта му, в която се отхвърлят исковете на „Векта" ООД.

Решението на Апелативният съд не е окончателно, то подлежи на обжалване пред Върховен касационен съд в 30-дневен срок. Съгласно промените на Гражданско процесуалният кодекс обаче, когато по гражданско дело второинстационния съд постанови различно решение, спечелилата страна има право да си извади изпълнителен лист , в случая „Векта" ООД, да си потърси сумите от „Градски транспорт" в срока на обжалване пред по-горната инстанция. Информацията е на Дарик радио.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Билетът Пловдив-София вече излиза по-скъп от пътуване по Френскат...
Михаела Филева възпламенява Пловдив с първия концерт от лятното с...
Пловдивчанка за бездомните котки: Само им режат ушите за отчет и ...
Безплатен театър в парка през юли в Пловдив
Заснеха трактор без табели да тегли каравана на Околовръстното на...
EVN проведе традиционните си информационни срещи с областните упр...


Виж още: