Градина във формата на детелина създадоха от МГЕРБ – Пловдив

1748
5

Истински цветен рай сътвориха членовете на МГЕРБ - Пловдив в квартал „Гладно поле" в район „Източен". До къщичките за сираци на улица „Радко Димитриев" момичетата и момчетата оформиха китна градинка. Те подготвиха мястото, засадиха храсти и цветя и декорираха с камъни цветното пространство. То бе оформено като четирилистна детелина, която е символ на късмета.

Посветихме инициативата на Световния ден на земята с посланието всеки да даде своя, макар и малък, принос за съхраняване на природата и красотата, заяви координаторът на МГЕРБ в Пловдив Пенчо Малинов. В акцията се включиха представители на Клуба на майките в район „Източен", дечица и много граждани.

С тази „зелена" инициатива в Пловдив бе даден старт на поредица от акции на МГЕРБ на национално ниво, посветени на опазването и съхраняването на околната среда.

Виж коментарите (5)
Още новини от Новини от Пловдив:
Една легенда покори Античния театър в Пловдив
Сигнал за бомба в община Пловдив, евакуираха 4 сгради
Горещ юли в Пловдив: Два огромни фестивала превръщат целия град в...
Стоп на кандидатстването: Пловдив изчерпа средствата за творчески...
Нов сигнал за бомба в Съдебната палата в Пловдив
Пловдивско кафене сред 100-те най-добри в Европа


Виж още: