Гледат дело по жалба на руски гражданин, срещу искане за екстрадиция

1174

Днес от 9 часа в 1 зала на Пловдивският апелативен съд ще се разгледа дело № 370 / 2010 г., образувано по жалба на руския гражданин от чеченски произход Ахмед Чатаев срещу решението на Хасковския окръжен съд да бъде екстрадиран в Руската федерация по искане на руските съдебни власти.

По отношение на Чатаев има образувано наказателно дело в Чеченската република, по което е привлечен за обвиняем за "съдействие за терористична дейност " и " организиране на незаконна въоръжена групировка или участие в нея " и е обявен за международно издирване.

Възраженията на Чатаев срещу предаването му, посочени в жалбата са, че има статут на политически бежанец, признат му като такъв от правителството на Австрия, както и че със свое решение Европейския съд за правата на човека не е допуснал екстрадирането на подсъдимия.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Транспортен бос оттегли искането за компенсации за автогара "Севе...
Автор на инсценирано престъпление в "Столипиново" бе разобличен о...
Правителството потвърди новина на Plovdiv24.bg: Пловдив има нов о...
Жалба спря избора на Калибацев за шеф на Окръжния съд в Пловдив
Ново: Косенето в Пловдив - 7 дни в седмицата от 8:00 до 22:30 час...
Заместник-кмет за Хуманитарната гимназия: С протести не става!


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).