Гасят борчовете на “Столипиново” за ток по нова формула

2472

10% над актуалната си сметка за ток ще плащат жителите на "Столипиново" след приключването на мащабния проект за инсталиране на нови мощности, чиято реализация започва от началото на следващия месец. Тази формула за постепенно погасяване на старите задължения в квартала е договорена между кметството на район "Източен" и ръководството на EVN - България, съобщи районният кмет Красимир Кузмов. Според него прилагането й ще позволи разсрочено погасяване на задълженията в рамките на 8-10 години, а текущата събираемост, която в момента е под 1%, ще се вдигне до 95%.

Новата мрежа на квартала с усукани проводници и индивидуални електромери на всяко домакинство ще бъде готова до 7-8 месеца. Работата започва от ул."Храбрец" на север. "Умните" електромери ще са с дистанционно отчитане и вградена самозащита, която сигнализира в центъра за управление при опити за манипулация на уреда, обясни Кузмов.

4 и половина милиона лева е стойността на инвестицията, която ще позволи премахване на режима на целия квартал и индивидуално изключване само на некоректните абонати.

Преодоляването на проблемите с инсталирането на новите енергийни мощности и съоръжения в „Столипиново", старите задължения за неплатено електричество и режима на тока ще обсъждат на среща в Общината представители на квартала и ръководството на ЕVN. Срещата е по инициатива на кмета на Пловдив д-р Иван Чомаков и заместник кмета Константин Писков. По предварителна информация, ромите възпрепятствали монтирането на нови мощности в „Столипиново", а от Енергото спирали тока по-рано от началния час на режима и го пускали по-късно вечер, като по този начин създавали допълнителни проблеми и напражение у жителите на квартала. Информацията е на Дарик радио.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Билетът Пловдив-София вече излиза по-скъп от пътуване по Френскат...
Михаела Филева възпламенява Пловдив с първия концерт от лятното с...
Пловдивчанка за бездомните котки: Само им режат ушите за отчет и ...
Безплатен театър в парка през юли в Пловдив
Заснеха трактор без табели да тегли каравана на Околовръстното на...
EVN проведе традиционните си информационни срещи с областните упр...


Виж още: