Фирма бави ремонт на детска градина
Детска градина "Кремена" в "Тракия" може да остане под ключ, тъй като фирма "Термикс Ес", която извършва ремонтни работи в двора на забавачницата от дни не работи. Шумен скандал се разигра днес между директорката на детското заведение, родители на малчугани и шефката на строителната фирма. Това стана докато заместник-кметът Петя Гогова инспектираше как вървят ремонтите.
Общината спечели европроект на стойност 660 000 евро. С тези пари трябваше катерушките и люлките в дворовете на 12 детски градини да се преведат според европейските изисквания. От три дни обаче фирма "Термикс Ес" отказва да работи в двора на детска градина "Кремена", тъй като попаднали на цели бетонни панели и не било тяхна работа да ги премахнат.
Директорката Мария Кожухарова се чудеше какво ще прави дечицата на 1 септември. Шефката на строителната фирма се изпокара и с главният инженер на "Тракия". Спорът беше кой да премахне бетона от двора на забавачницата. Най- недоволни от ситуацията бяха близките на малчуганите. Зам.-кмета Петя Гогова обаче беше категорична , че детска градина "Кремена" ще отвори врати на 1 септември дори ремонтните работи да не са приключили. Тя инспектира ремонтните работи и в останалите детски градини, които се извършват с парите от европроекта. Гогова остана доволна от свършеното в детските градини.
Източник: ПОТВ