Европейската столица на културата очаква президента на Германия

3390

Президентът на Германия пристига в Пловдив, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Франк-Валтер Щайнмайер ще уважи Европейската столица на културата в петък, 5 април. Програмата му започва с визита в завода на "Либхер", където ще разговаря със служители и стажанти.

Оттам пътува към града под тепетата за среща с кмета Иван Тотев. В програмата на Щайнмайер е голяма разходка из Стария град, обед с представители на културната общност, разходка из квартала на творческите индустрии "Капана" и разговор с младежи за бъдещето на Европа. Последна точка в програмата на президента е посещение в Бачковския манастир.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...
Магазин на популярна верига затвори врати в центъра на Пловдив
Пловдив почете 150 години от гибелта на Васил Петлешков
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).