Двегодишно дете от Пловдив със съмнение за морбили

16403
6

Министерството на здравеопазването получи вчера информация от РЗИ-Пловдив за случай със съмнение за морбили. Става дума за 2-годишно дете от пловдивския квартал "Столипиново", което е било хоспитализирано в Инфекциозно отделение, където след 3 дни получава характерния за болестта обрив. 
Няма данни на детето да е извършена задължителната имунизация на 13-месечна възраст. По информация на близките семейството е пребивавало скоро в Германия и Румъния. Предстои лабораторно потвърждение на случая в Националната референтна лаборатория на Националния център за заразни и паразитни болести. 
Министерството на здравеопазването е предприело всички необходими противоепидемични мерки за недопускане разпространението на заболяването. При необходимост ще се пристъпи и към имунизация на групи от населението извън имунизационния календар.

Виж коментарите (6)
Още новини от Новини от Пловдив:
БСП Пловдив за презастрояването: Празните апартаменти показват, ч...
Отвориха голямата детска площадка в Цар Симеоновата градина след ...
Новият директор на УМБАЛ "Пловдив": Ще помоля за търпение, надява...
Освободиха ръководството на УМБАЛ "Пловдив"
Ексклузивно: Венелин Найденов е новият директор на НАП Пловдив
Зрители настояват да им върнат парите след "Турандот" в Пловдив


Виж още: