Два часа четоха разкази на Бонев в "Тракия"

2856

Повече от два часа продължи срещата на Стефан Бонев с почитателите на новата му книга "Странните неща". Събитието се състоя на 2 юни в Зоната на креативността, създадена от читалище "Съвременник - 1986" в жк "Тракия". 

Водещ на литературната вечер беше университетският преподавател Здравко Дечев, а актрисата Ваня Давчева, заедно с поетесата Диана Павлова и библиотекарката Люба Костадинова, четоха емблематичните творби на майстора на късия разказ.

След всеки текст класическата китара на Марко Томов и на Веси Христозова - Лупо, даваше време на присъстващите да преосмислят чутото и да формулират въпросите си към автора. 

Бонев даде индиректен отговор на запитването какво все пак представляват странните неща, цитирайки Ботев: "Свестните у нас считат за луди..." Ценностната ни система е мутирала до степен, в която положителните качества и благородните прояви се възприемат, в най-добрия случай, като странни прояви на луди хора, поясни авторът, като по този начин обясни защо е избрал точно 2 юни като дата за провеждане на събитието. 

В края на вечерта Бонев раздаваше автографи върху "Странните неща" под монументалното двуметрово изображение на стената на читалището, показващо една от предишните му книги "Изпит по летене", донесла през 2010 г. първата му награда "Пловдив". Никой от присъстващите не бързаше да си тръгне дори и след официалния край на срещата, обявен от Здравко Дечев. И макар да се усмихваха, в очите на някои от тях се таяха сълзи.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
ДСБ Пловдив: Альоша е монумент на окупационната Червена армия
Посрещнаха Митрофанова под Альоша със "Священная война" и с бълга...
Бутат магазин на "Билла" в Пловдив заради нов строеж, от веригата...
Елеонора Митрофанова държи реч при паметника на Альоша днес в Пло...
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).