Дрогиран шофьор опита да избяга от полицаи в Пловдив и се блъсна в дърво

12002
7

Вчера, около 23.20 часа, в ареста на Второ РУ попаднал нарушител на пътя. 29-годишен пловдивчанин, седнал дрогиран зад волана на лек автомобил "Рено". На бул. "Пещерско шосе" той бил спрян от пътни полицаи, които се усъмнили в адекватното му поведение. След като дрегерът дал отрицателен резултат, служителите на реда призовали мъжа да ги последва с автомобила си до сградата на сектор "Пътна полиция", за да бъде изпробван за употреба на наркотици. По пътя обаче шофьорът се опитал да избяга и се блъснал в дърво. Последвало незабавното му задържане, а с драг чек било установено, че е под въздействието на амфетамин и канабис. Предстои за случая да бъде уведомена прокуратурата.

Виж коментарите (7)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчани: Чу се много силен тътен, направо гръм!
Нощни патрули ще пазят Пловдив от пожари през лятото
Опозицията в ОбС Пловдив засипа Общината с питания
Глоба от 200 евро и отлагане: Ключов свидетел провали дело за уда...
МВР със спешни мерки срещу криминогените в "Столипиново"
Бащата, изритан на Гребната: Младежът ме псуваше и се държеше агр...


Виж още: