Днес ОбС решава дали ГДК ще носи името на Борис Христов или на Стефан Кираджиев

2820

На поредната общинска сесия, която ще се започне днес от 9:00 ч. сутринта, съветниците на градския парламент ще заседават по 23 точки, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Както вече писахме, на днешното заседание ще се решава името, което ще носи Градския дом на културата. Във връзка с това, вчера съветник №1 Илко Илиев покани на сесията и представителите на синдикатите, които обявиха публично своята позиция против това ГДК да носи името на Борис Христов. Те подкрепиха идеята си, бившия синдикален дом да запази името на Стефан Кираджиев.
Освен това, съветниците на град Пловдив днес ще гласуват и шест заменки на общински жилища, намиращи се в квартал "Столипиново" със същите такива в други райони на града. Ако градският парламент разреши замяната, то наемателите ще доплатят разликата между данъчните оценки на сегашните си апартаменти и общинските жилища, на които ще станат собственици.
В дневният ред на общинската сесия е предвидено и вземане на решение за продажба чрез публичен търг с явно наддаване на недвижим имот - чос, находящ се на ул. 'Съборна' № 8, ет. 1. Помещението е от 32 кв.м и се намира в центъра на Старинен Пловдив.
Очаквайте подробности от днешната общинска сесия само в Plovdiv24.bg.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Брокер от Пловдив: Ерата на бързите сделки приключи, купувачите д...
Шофьори от Индия и Узбекистан идват в Пловдив за двойно по-високи...
Грозна сцена в Пловдив, психолог засне брутално насилие над възра...
Километрична тапа на АМ "Тракия" преди Пловдив, шофьори масово сл...
От къща в Белащица е наглият обир на пари, ценности и боен пистол...
След полицейска операция арестуваха 46-годишен пловдивчанин за ма...


Виж още: