Десетки училища от Пазарджик и Пловдив в грипна ваканция

6563
54

Всички гимназии и техникуми в Пазарджик са в грипна ваканция, съобщиха от Регионалния инспекторат по образование в Пазарджик. Грипна ваканция е обявена и в две училища в Пловдивдивско. Това са Оздравителното училище в Хисар и Училището за деца с увреден слух в Пловдив. В тях заболелите са над 30%. Молби в Инспектората в Пазарджик за излизане в грипна ваканция днес са подали от Професионална гимназия по промишлени технологии и от основните училища в селата Величково и Юнаците.

Комисията за борба с грипа в Пловдив ще решава утре в 11 часа дали да бъде обявена грипна ваканция в цялата област.

Санитарните инспектори от РИОКОЗ днес установяват на място в училищата и детските градини какъв е процентът на отсъстващите по болест деца. По предварителни данни в болнични заради грипа са около 25% от децата в детските градини и около 12% от учениците, каза пред Дарик директорът на РИОКОЗ д-р Ани Егинлиян. Информацията е на Дарик радио.

Виж коментарите (54)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивски депутат за Иво Христов: Комунистът си остава чугунена ...
Сигнал: Моля запознайте народа с новата "техника" за чистене на у...
Хулиганска вълна край "Белите брези" в Пловдив повдигна въпроса з...
Хиляди подкараха колела в Пловдив, кметът връчи голямата награда ...
Най-мащабното велошествие в Пловдив се завръща на 16 май
Френска журналистка за Пловдив: Това не е само туристическа дести...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).