Делото за „жълтите” рецепти стигна до Апелативен съд

2319

Осъденият на две години и половина условно доктор Ангел Христозов-завеждащ кабинет по Психиатрия в ДКЦ 4 и ординатор в психодиспансера обжалва присъдата си пред Апелативен съд. Съучастничката му Стоилка Атларска - управител на аптека „Илка”, която бе осъдена на 1000 лева глоба от Окръжния съд и бе лишена от правото да упражнява професията магистър-фармацевт за срок от 3 години, също обжалва присъдата си.

Докторът беше признат за виновен че на обществено място е склонявал и подпомагал повече от две лица към употреба на наркотици като е изписвал лекарства,съдържащи наркотични вещества на рецептурни бланки известни като „жълти„ рецепти.

На първоинстанционния съд бе доказано, че за периода от 21 януари 2003 до 30 март 2004 година без да е необходимо съзнателно е предписвал лекарства, съдържащи наркотични вещества.Делото ще се гледа другата седмица. Информацията е на Дарик радио.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Програмата на летния кинофестивал "Филмови нощи във Филипополис"
Билетът Пловдив-София вече излиза по-скъп от пътуване по Френскат...
Михаела Филева възпламенява Пловдив с първия концерт от лятното с...
Пловдивчанка за бездомните котки: Само им режат ушите за отчет и ...
Безплатен театър в парка през юли в Пловдив
Заснеха трактор без табели да тегли каравана на Околовръстното на...


Виж още: