Дебати в ОбС заради отдаването под наем на общински имоти
Дебат в залата на ОбС Пловдив предизвикаха няколко точки, свързани с отдаването под наем на общински имоти на различни организации, партии и фондации, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Това беше причината Дани Каназирева от "Обединени за Пловдив" да предложи да се създаде публичен регистър на всички организации и фондации, които наемат общински имоти.
Оказа се, че това предложение се прави за втори път, а председателят Илко Николов прочете публично отговор от зам.-кмета Димитър Кацарски, от който стана ясно, че се подготвя такъв регистър.
На днешната сесия старейшините предоставиха под наем общински имот на Фондация "Щедрост и милосърдие - 2006", на "Център за междуетнически диалог и толерантност Амалипе", на "Фондация за регионално развитие Рома - Пловдив", както и на "Спортен клуб по лека атлетика и тенис Тракия".