Читател: Да се забрани ровенето в кофите за боклук!

Автор: Мария Морунова
Коментари (5)
16:45 / 04.07.2015
3730
"Да се забрани ровенето в контейнерите!" Така читател на Plovdiv24.bg се обръща към нас за проблемите, които търпи той и съкварталците му от ровене в кошовете. Става дума за кв. "Гагарин", ул. "Борба". Ето какво споделя читателят ни:

"Здравейте, тъй като често посещавам вашия сайт, съм забелязал, че редовно публикувате мнения и оплаквания на гражданите на Пловдив. Е, ето го и поредното.

Живея в квартал "Гагарин". Напоследък редовно явление е, когато и да изляза - дали ще е за работа рано сутрин, или ще се прибирам вечерта, да намирам препятствия по пътя, и то какви, разбира се, от най-близките кошове. 

Боклуците, които би трябвало да са вътре, са разпръснати по пътищата или по тротоарите, ако не за шофьорите, то за пешеходците създава големи неприятности, затруднява движението и създава среда, която не е санитарна, а най-малкото неприятна гледка. На мен лично в рамките на една седмица ми се наложи три пъти да ходя да ми лепят гумата поради такива разпръснати боклуци.

Интересувам се това докога ще се търпи. Не само че създава излишни разходи на гражданите и на Общината за допълнителното почистване, но също така в много страни на запад това е незаконно, защото това се води нарушаване на личното пространство и поверителност, и също така материалът се извозва за преработване и рециклиране."

Припомняме, че ОП "Чистота" предприема мерки срещу подобни случаи. От общинското предприятие алармират полицията за тези случаи.


Виж коментарите (5)
Още новини от Новини от Пловдив:
Млада пловдивчанка е арестувана заради изцепката на деня
Пловдивчани ще живеят дълго
"Чистота" изми подлеза на "Баня Старинна" след сигнал до Plovdiv2...
Бившият шеф на НИНКН: Небет тепе вече не ми е любимо място
Голяма фабрика загази
В Пловдив решиха: Георги няма да е на свобода срещу 25000 лева


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).