Богомил Грозев с първи коментар за новата си общинска работа в Пловдив и напускането на телевизията

10140
3

Бившият водещ на новините по Нова тв Богомил Грозев коментира назначението си като директор на Общински институт "Старинен Пловдив". Ето какво каза в ефира на телевизията преди минути той:

"Ще управлявам ОИ "Старинен Пловдив". В Стария град има общинска, държавна и частна собственост. Почти 20 години съм в журналистиката, като започнах в "Дарик" малко след завършването на университета.

Това е една доста дълго мислена и обсъждана промяна. Да се разделиш с "Нова" не е лесно. Трудно и тежко решение бе. Собствениците подкрепиха това мое решение. Човек прави по-резки промени понякога, но за добро, надявам се.

Старият Пловдив е най-голямата културно-историческа перла в България, най-старият жив град в Европа, където се случват адски много неща. В Стария град има близо 300 000 движими културни ценности. Голямата базилика например е нещо уникално за целия свят.

Имам подкрепата на кмета Здравко Димитров. В Пловдив навсякъде е пълно с чужденци. Това е едно огромно предизвикателство, опитът ще ми бъде полезен да направя нещо смислено".

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...
Магазин на популярна верига затвори врати в центъра на Пловдив
Пловдив почете 150 години от гибелта на Васил Петлешков
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).