Благотворителна организация възмутена от поругаването на труда й

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (5)
09:47 / 23.07.2010
2805
Клуб Пловдив - Сороптимист Интернешънъл, като световна женска неправителствена организация, работеща благотворително за благото на града ни, изказва своето възмущение в отворено писмо до своите съграждани и управляващите този град.

През 2009 и 2010 г. клубът възстанови 6 чешми за питейна вода в града. Обнови най-слънчевата детска площадка с фитнес уреди и уреди за деца-инвалиди в Цар Симеоновата градина. Това костваше нелек труд, достойно отделено време и възможности на 20 жени, изявени в професиите си.

Равносметката е плачевна. Чешма на Джумаята - "Географски център" осъмна с изчезнал кран за питейната вода на другия ден след откриването си. След 1 месец бе съборена дарителската плоча, която по-късно бе ремонтирана. Чешма "Аква Вита" срещу паметника на Васил Петлешков в Цар Симеоновата градина бе разбита и окрадена 6 месеца след поставянето й. Все още се работи по реконструкцията й. Един от символите на града ни - чешма "Пловдивско хоро", нахождаща се отново в Цар Симеоновата градина се разделя с чучурите си вече 4 пъти.

Детската фитнес площадка по проект на клуб Пловдив: "Да играем заедно", която се откри тържествено на 7 юли за радост на малки и големи и се ремонтира в продължение на 1 месец, успя да просъществува едва 14 дни.

И тук идва въпросът - защо? Защо се разрушава нещо съградено с толкова много труд и желание? Защо няма институция, която да се грижи, охранява и защитава правото на пловдивчани да имат красота в древния и вечен Пловдив?

Клуб Пловдив, Сороптимист Интернешънъл ще продължи да работи със същия плам и ентусиазъм за създаване на материални блага в Пловдив и най-искрено апелират към всички граждани - пазете символите на града ни - те са за вас и вашите деца!

Този браузър не поддържа видео елемента.


(с) ПОТВ

Виж коментарите (5)

Още по темата (9):
22.07.2010 Вандали изпочупиха площадка и чешма в Цар Симеоновата градина
07.07.2010 В Цар Симеоновата градина обновиха площадка, следва мечката с
езерото
05.07.2010 Откриват обновената детска площадка в Цар Симеоновата градина в сряда
01.07.2010 Откриват фитнес площадката в Цар Симеоновата градина другата седмица
21.06.2010 "Общинска охрана" ще пази фитнес уредите в Цар Симеоновата градина
21.06.2010 Оборудват детската площадка в Цар Симеоновата градина с фитнес уреди
Още новини от Новини от Пловдив:
Ето къде е Пловдив по отношение на заплатите
Избраха адвокат за временен управител на "Екобус Пловдив"
Общинският съвет прие бюджета на Пловдив
ДБ за контрабандния канал в Пловдив: Разследването трябва да прод...
ПТП с линейка на магистралата е причина за огромната тапа до Плов...
Невиждано задръстване по магистралата край Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).