Биологията най-желан предмет на третия предварителен изпит в УХТ

2337

Най-много кандидат-студенти избраха изпита по биология на третата предварителна сесия в Университета по хранителни технологии в Пловдив. Останалите държаха математика, английски език, руски език и химия и опазване на околната среда.

Общо 9 са отличните оценки от всички изпити. Комисията е поставила само една пълна шестица на блестящо представил се кандидат на изпита по математика.

Според регламента изпитите се провеждат онлайн, за 60 минути кандидатите отговарят на тест с 25 въпроса, а резултатите стават ясни веднага.

Предстои само окончателният изпит на 2 юли, на който могат да се явят и кандидатите, завършили своя гимназиален курс тази учебна година. Документи се приемат от 20 май до 1 юли 2024 г.

Освен с оценки от приемните изпити кандидатите да продължат образованието си в УХТ-Пловдив могат да се борят за място още с оценките от матурите или от задължителния държавен изпит за придобиване на професионална квалификация в професионалните гимназии, припомниха от Учебен отдел.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Световният визуален феномен MURMURATION завладява Античния театър...
Соня Йончева учреди престижни награди в родния Пловдив
Окончателно: 100 лева е глобата за зъболекарката след трагедията ...
Брутална агресия от младеж с тротинетка на Гребната в Пловдив
53-ят випуск на Математическата гимназия завърши с впечатляващи р...
БСП Пловдив за презастрояването: Празните апартаменти показват, ч...


Виж още: