Без мобилни телефони в автобусите

9793
1

Незнанието на правилата като факт и като оправдание значително затруднява както комуникацията между пътници и кондуктори/шофьори, така и чисто технологично работата на автобусите. Шефът на "Хеброс бус" Веселин Дошков обясни за Plovdiv24.bg, че в символичния договор между фирмата и гражданите, ползващи услугата, предоставяна от нея, е заложена забраната за използване на мобилни телефони по време на пътуване. Това се отнася най-вече за междуградските автобуси, чийто компютър, управляващ механизмите на вратите, се влияе особено от вълните на телефоните. Новите градски возила също са снабдени с много електроника, която бива приведена в авариен режим заради безкрайните разговори по мобилните. На въпрос хората как трябва да се информират за подобни условия, Дошков обясни, че, ползвайки услугата, те са длъжни да се запознаят с тях на сайта на фирмата. Друга подробност, която не се спазва от пътниците, е законовото положение, че пътникът сам трябва да се снабди с билет, а не да чака кондуктор да мине покрай него с безбройни подканяния. Факт е, че и това не се спазва. Веселин Дошков отказа да го коментира, защото е свикнал гражданите да приемат забележки и напомняния със скандали и арогантност.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Сигнали от родители задействаха общински съветници в Пловдив за м...
Още една павирана улица в Пловдив отива в историята
УХТ-Пловдив обяви важни срокове и условия за прием на нови студен...
Пловдивската пожарна стана като нова с 1,6 млн. евро
Подменят камери на магистралата край Пловдив
Жена и четирима мъже се гавриха с полицаи в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).