Без камиони по "България", булевардът е нов и трябва да се пази
Общината подхваща движението на камиони по бул. "България", предаде репортер на Plovdiv24.bg.
"Ще положим усилия да премахнем трафика на тежки автомобили там", съобщи кметът Иван Тотев.
"Това е един от новите булеварди и трябва да го пазим", категоричен бе той.
В тази връзка вече са поставени всички необходими знаци по всички входни артерии, които да информират водачите на тежки автомобили, че е забранено преминаването по бул. "България" в участъка от "Васил Априлов" до моста на "Адата".
"Често тази забрана не се спазва, но ще имаме срещи с ДАИ за пускане на патрули в началото на булеварда. Ще говорим и с транспортните фирми на Рогошко шосе", каза още градоначалникът.