Асфалтират "Голямоконарско шосе"

9807

"Необходимо е да се форсира ремонтът на "Голямоконарско шосе", защото това е една от най-важните и натоварени входно-изходни артерии на Пловдив и връзка с индустриалните зони и АМ "Тракия“. Надявам се, че ще продължите да работите по него интензивно през следващите месеци, докато времето позволява“.

Това заяви областният управител на област Пловдив д-р инж. Илия Зюмбилев на работна среща с кмета на Община "Марица“ Димитър Иванов и зам.-кмета по строителство на Пловдив Пламен Райчев.

Поводът за срещата бе готовността на Община "Марица“ да започне работата в своя участък, който започва от фабриката за велосипеди и завършва до пътен възел "Царацово“. В срещата участваха също заместник областните управители инж. Атанас Ташков и Димитър Добрев, изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев, както и експерти от областна администрация и двете общини.

"Ние също искаме да напредваме с по-бързи темпове и контролираме изпълнителите, но трудно ще успеем да облекчим движението до 15 септември, каквото беше и нашето желание“, коментира Пламен Райчев. Той се надява ремонтът по удвояване на дясното платно да приключи изцяло до края на тази година.

Той припомни, че ремонтът стартира в края на март и в момента се работи по западното платно в участъка от бул. "Дунав“ до "Макском“. Изпълнителят на проекта е поел ангажимент следващата седмица да започне асфалтиране на първите 500 метра. Отсечката на територията на Пловдив е с дължина 1,4 км. Тя ще бъде удвоена и изцяло рехабилитирана, ще бъдат изградени две кръгови кръстовища -  едното на разклона за КАТ, другото – в края на отсечката към Община "Марица“.

Техническият проект за реконструкцията и разширението на "Голямоконарско шосе" е финансиран и изработен от Община Пловдив.

"Имаме готовност да го предоставим на колегите си от Община "Марица“, след като спазим процедурата и имаме одобрение от нашия Общински съвет“, допълни Райчев.

"Искаме да издадем разрешително за строеж и да започнем реконструкцията по първия етап, който е свързан с подмяна на всички подземни комуникации по трасето. Очакваме финансиране от държавата и се надяваме на съдействие от страна на областния управител“, заяви кметът на "Марица“ Димитър Иванов.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Над 30 майстори-занаятчии се включват в "Седмицата на традиционни...
Китайски гигант за електрически автомобили открива център в Пловд...
Една от най-старите синагоги извън Израел се е намирала в Пловдив...
Сигнал: И с Tesla можеш да си жив селянин с капацитет на семкаджи...
Двама са обвинени за длъжностно присвояване на много пари от Плов...
Лилчо Арсов: Дайте стадион "Пловдив" на публично-частно партньорс...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).