Аптеките преустановяват изпълнението на рецепти по здравна каса за ден

1963
2

Представители на районната фармацевтична колегия в Пловдив днес са подали уведомление до Националната здравна каса чрез структурата й в града, че в утрешния ден аптеките няма да изпълняват рецепти по здравната каса. Това съобщи специално за Plovdiv24.bg секретарят на колегията г-жа Гюлева.

До тази мярка се стигна след въведената в последно време система за закъснение на плащания от страна на НЗОК за вече продадени в съответствие на договора между двете страни лекарства. В момента вече е изтекъл срокът за изплащане на сумите за първия период на месец март.

Гюлева уточни, че фармацевтите и представляваните от тях аптеки са равностойна страна по договора с НЗОК и като такава настояват за изпълнение на договорените отношения. Със забавянето на сумите касата поставя аптекарите пред затруднението да заредят лекарства, от което са потърпевши здравноосигурените лица, които са потребители на подписаното споразумение.

Днес рецепти по здравна каса не се изпълняват в Пазарджик и Габрово.

Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
Една легенда покори Античния театър в Пловдив
Сигнал за бомба в община Пловдив, евакуираха 4 сгради
Горещ юли в Пловдив: Два огромни фестивала превръщат целия град в...
Стоп на кандидатстването: Пловдив изчерпа средствата за творчески...
Нов сигнал за бомба в Съдебната палата в Пловдив
Пловдивско кафене сред 100-те най-добри в Европа


Виж още: