Американски хорър-роман за изчезналото седмо тепе представят в Нощта на музеите и галериите

3419
2

Дълъг около 500 м хартиен мост ще премине през Цар Симеоновата градина, за да свърже Художествената галерия на ул. "Гладстон" с галерия "Пловдив" в сградата на Общинския съвет на ул. "Авксентий Велешки". Върху него ще рисуват не само творците от Дружеството на пловдивските художници, а и всички желаещи. С този проект дружеството ще участва в тазгодишното шесто издание на Нощта на музеите и галериите.

Пърформансът на Мариела Гемишева от 20 ч. в галерия "Сариев" пък ще стане част от изложбата "Любмият ми будоар". Авторката ще разруши изложената дреха-скулптура и ще я превърне в легло, където тя ще спи пред публиката. Най-различни изненади подготвят всички галерии, така че зрителите да се превърнат в творчески съучастници.
Специално за Нощта ще пристигне американският писател Стив З. Баровски, за да представи и прочете лично страници от хорър-романа си "Седемте хълма на Пловдив" - мрачна и страховита история за съществуващите шест пловдивски хълма и изчезналото седмо тепе, която вече е бестселър в САЩ, а в България предстои да бъде издадена.  

За първи път Нощта на музеите и галериите ще продължи два дни. Началото е  е в 19 ч. на 24-ти и ще продължи на 25 септември. Очакват се около 30 хиляди посетители на многобройните прояви, съобщи организаторът Веселина Сариева на пресконференция, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

В първата нощ ще работят 24 музеи и галерии, ще има и 7 локации в градска среда, а на 25-и със своя програма ще се представят 24 книжарници, клубове, библиотеки и други институции, като същевременно ще се осъществят 6 локации.Предстоят събития в Капана и Стария град, където ще бъде спряно автомобилното движение.
Още от петък в информационния център на Главната се разпространява издадената в 40-хиляден тираж подробна програма за всички прояви на Нощта, в четвъртък ще са готови и 20-те хиляди екземляра от картата с адресите на събитията.

Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
ОУ "Кочо Честеменски" отбелязва 85 години с тържествен концерт в ...
Доц. Стефчо Кемилев бе отличен с "Академичен Ритон" в УХТ-Пловдив...
Триумф на пловдивски таланти в Париж
Тодор Кръстев за Пловдив: Разбрах защо няма друг град в Европа, з...
Променя се начинът, по който ще си поръчваме напитки на големите ...
Автомобилен гигант стартира у нас, Пловдив е сред първите локации...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).