Адвокатката на блъснатото на спирката на Герджика момиче: Искам затвор не само за гърка, а и за другия шофьор!

12528
15

Адвокатката на блъснатата на спирката на Герджика в Пловдив 16-годишна Катерина Матеева поиска от съда затвор и за двамата участници в ПТП-то - гръцкия студент Христос Боскос и Васил Калев. 
Защитникът на Боскос - адвокат Георги Кутрянски, поиска студентът да плати глоба и да бъде освободен от наказателна отговорност. Според Кутрянски не е необходимо Боскос да заплаща и разходите по лечението на момичето. Те трябвало да бъдат поети солидарно от двамата виновни. 
Прокурорът по делото изтъкна, че вината за нанесените четири средни телесни повреди и множество малки на пострадалата Катерина от страна на на Васил Калев е също толкова голяма.
Мотивът - ако той бил спрял и не е опитал да рпемине през кръстовището, Боскос е нямало да удари момичето. 
Той изтъкна обаче, че Боскос е минал на червено и със скорост, по-голяма от позволената. Прокурорът поиска отнемане на свидетелството за управление на МПС и на двамата за срок от две години, както и условни присъди. 
Гръцкият студент не се яви на делото, дойде само пострадалата Катерина и другият обвинен по делото Васил Калев.
Припомняме, че именно Plovdiv24.bg разкри пълната истина около инцидента, след като публикувахме видеото, което можете да видите и тук, под статията. На самото кръстовище има камери на полицията, но се оказа, че нито една от тях не снима в посоката на инцидента и не може да се види нито на какъв светофар навлиза в кръстовището гръцкият студент, нито как точно се случва самата катастрофа.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (15)
Още новини от Новини от Пловдив:
Затварят улица в Пловдив, но само за определени часове
Петя Апостолова спечели конкурса за стихосбирка "#ДО 40" с "В пли...
Жители на "Западен" с жалба срещу денонощния шум от влаковете
Пловдивският Моцарт избухна: Изкуственият интелект е паразит, про...
Голям пожар край Околовръстното на Пловдив вдигна на крак спешнит...
Пловдивчанка: Чистотата е под всякаква критика


Виж още: