65 на сто от учениците искат в чужбина

5171
1

65 на сто от учениците на 14-годишна възраст искат да живеят постоянно в друга държава. Това сочат резултатите от международно изследване по гражданско образование, проведено с финансовата подкрепа на Европейската комисия. В него са участвали и пловдивски тийнейджъри от 20 основни училища, профилирани и професионални гимназии в областта.

За 45 минути младежите трябвало да отговорят на 80 въпроса, които изследват нагласите и ценностите им, стремежа към самопознание и участието в обществени инициативи. Резултатите на нашите са малко под средните за останалите 37 държави, участващи в проучването. 73 на сто от българчетата са посочили верния отговор, като момичетата са се ориентирали значително по-добре.

Анкетираните 8-класници били недоволни от условията на живот в страната ни, затова предпочитали да емигрират, но пък същевременно се определят като патриоти и посочват, че изпитват уважение към България.



Източник: в. "Марица"
Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
ОУ "Кочо Честеменски" отбелязва 85 години с тържествен концерт в ...
Доц. Стефчо Кемилев бе отличен с "Академичен Ритон" в УХТ-Пловдив...
Триумф на пловдивски таланти в Париж
Тодор Кръстев за Пловдив: Разбрах защо няма друг град в Европа, з...
Променя се начинът, по който ще си поръчваме напитки на големите ...
Автомобилен гигант стартира у нас, Пловдив е сред първите локации...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).