Японски министър подаде оставка заради неуместно изказване

3491
1

Японски министър подаде оставка заради неуместно изказване. Масахиро Имамура, който отговаряше за възстановяването след атомната авария в АЕЦ "Фукушима-1", се оттегли, след като гафът му предизвика вълна от възмущение. Вчера на тържество на депутати от управляващата Либерално-демократическа партия той каза, че било по-добре, че силното земетресение, довело до цунами и до ядрена катастрофа, е ударило североизточната част на страната, а не Токио, където щяло да вземе много повече жертви. 
Имамура незабавно се извини за думите си и подаде оставка. Премиерът Шинздо Абе я прие и на свой ред поднесе извиненията си за гафа на своя министър. Бедствието от 2011 г. взе около 18 хил. жертви, а над 160 хил. души бяха принудени да се евакуират. Мнозина от тях все още не могат да се завърнат по домовете си, тъй като възстановяването върви много трудно, а нивата на радиация в някои райони остават прекалено високи.



Източник: bTV
Виж коментарите (1)
Още новини от Международни новини:
100 000 евро в плик: Българин задържан в хазартен скандал
САЩ лансира Николай Младенов за най-високия дипломатически пост в...
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Гърците пак ни показаха как се прави
Важно за част от пътуващите към Гърция
Край на "запазването" на места по плажовете, въвеждат строги мерк...


Виж още: