Второ взривно устройство намерили в близост до експлозията в Ню Йорк

2659
1

Второ неизбухнало устройство е било открито в близост до експлозията, която разтърси снощи квартал "Челси" в нюйоркския район Манхатън и рани най-малко 29 души, заявиха властите.

Началникът на отдел "Специални операции" към нюйоркската полиция написа в Тwitter, че е било установено "възможно вторично устройство" в същия район. В близост до експлозията била намерена тенджера под налягане с жици и овързан мобилен телефон, но самоделката не се е взривила.

На пресконференция властите обаявиха, че разследват взрива като криминално деяние, засега нямащо връзка с някаква терористична организация, предаде Ройтерс. Кметът Бил де Блазио каза, че първоначалните данни сочат умисъл при взрива. Той посочи, че мястото на експлозията, на важна пътна артерия в квартала, който се намира в един от най-оживените райони на Ню Йорк, се разглежда като местопрестъпление. Де Блазио обаче заяви, че няма данни за "достоверна и конкретна заплаха" за града.

"Не виждаме връзка с тероризъм", каза още той. "Твърде рано е да определим каква е причината за случилото се. Смятаме, че е умишлено. В ход е цялостно разследване." Източник от правоохранителните органи каза, че според предварителното следствие експлозията е избухнала в контейнер за отпадъци, но причината все още е неизвестна. CNN съобщи, че взривът е причинен от самоделно взривно устройство.

Виж коментарите (1)
Още новини от Международни новини:
100 000 евро в плик: Българин задържан в хазартен скандал
САЩ лансира Николай Младенов за най-високия дипломатически пост в...
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Гърците пак ни показаха как се прави
Важно за част от пътуващите към Гърция
Край на "запазването" на места по плажовете, въвеждат строги мерк...


Виж още: