В завод на "Кока-Кола" откриха кокаин за 50 милиона долара

5498
1

Работници в завод на "Кока-Кола" в Син, близо до френския пристанищен град Марсилия, откриха 370 кг кокаин в контейнер, изпратен от Южна Америка, съобщи за Франс прес прокурорът на Марсилия Ксавие Тарабьо.

Дрогата била в пликове, скрити в контейнера. Пазарната й стойност е около 50 милиона долара. Кокаинът бил намерен в петък при отварянето на контейнера, добави прокурорът. Никой не е арестуван.

Следствието е възложено на съдебната полиция в Марсилия, която ще се опита да проследи произхода на опиата.

През април 2015 г. френски митничари иззеха около 2,2 тона кокаин, превозван на яхта край бреговете на остров Мартиника, който е френска отвъдморска територия в Карибско море, отбелязва АФП.



Източник: БНТ
Виж коментарите (1)
Още новини от Международни новини:
100 000 евро в плик: Българин задържан в хазартен скандал
САЩ лансира Николай Младенов за най-високия дипломатически пост в...
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Гърците пак ни показаха как се прави
Важно за част от пътуващите към Гърция
Край на "запазването" на места по плажовете, въвеждат строги мерк...


Виж още: