Ужасът в Сирия: Хората ядат трева, за да оцелеят

5201
6

В Сирия бойни групировки държат цивилни като заложници в районите на конфликт. Това заяви за "Здравей, България" по Нова тв журналистът Диляна Гайтанджиева, която в момента се намира в епицентъра на сирийския конфликт - Алепо.

Мирни граждани разказали, че за да оцелеят, се налагало да си правят супа от трева и плевели и да вземат храна от кофите за смет.

Тя поясни, че сраженията се водят в източната част на Алепо, а месеци наред цели семейства са били насила задържани там от членове на Фронта Ан Нусра, който дълго време се олицетворяваше като клон на "Ал Кайда".

"Само в западната част на Алепо в сряда починаха около 25 души, а 30 бяха ранени", посочи тя.

Виж коментарите (6)
Още новини от Международни новини:
100 000 евро в плик: Българин задържан в хазартен скандал
САЩ лансира Николай Младенов за най-високия дипломатически пост в...
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Гърците пак ни показаха как се прави
Важно за част от пътуващите към Гърция
Край на "запазването" на места по плажовете, въвеждат строги мерк...


Виж още: