Убиецът на посланика на Москва в Турция имал любовен роман с рускиня

4666
1

Следователите в Москва са разпитали приятелката на убиеца на руския посланик в Анкара Андрей Карлов, съобщава турското издание "Хюриет", цитирано от РИА Новости. По данни на източници от правоохранителните органи следствието е установило връзка на Мевлют Алтънташ с руска гражданка, живееща понастоящем в Москва. 
Известно време тя е живяла в Анкара и е имала роман с престъпника. Тя си заминала от Турция преди покушението. Изданието съобщава още, че руските следователи са успели да издирят жената, като на разпитите тя е потвърдила, че е имала отношения с убиеца. 
Посланикът на Русия в Турция бе прострелян по време на откриване на фотоизложба. Нападателят бе ликвидиран от силите за сигурност. Ранени бяха и други трима души.

Виж коментарите (1)
Още новини от Международни новини:
100 000 евро в плик: Българин задържан в хазартен скандал
САЩ лансира Николай Младенов за най-високия дипломатически пост в...
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Гърците пак ни показаха как се прави
Важно за част от пътуващите към Гърция
Край на "запазването" на места по плажовете, въвеждат строги мерк...


Виж още: