САЩ обмислят допълнителни санкции срещу Пхенян

1638

САЩ разглеждат възможността за налагане на допълнителни санкции по отношение на Северна Корея заради проведения от Пхенян ядрен опит на 9 октомври.
Това съобщи на пресконференция във Вашингтон официалният представител на Държавния департамент Шон МакКормак, цитиран от АП.

По думите му в момента по този въпрос работи група правителствени юристи и експерти по неразпространението на ядрено оръжие.

МакКормак припомни, че съгласно американските закони САЩ имат право да налагат собствени военни и икономически санкции срещу страни, които не са ядрени държави, но за първи път провеждат ядрени изпитания.

Какви ще бъдат тези санкции и кога ще бъдат подготвени обаче представителят на Държавния департамент не съобщи. Информацията е на News.bg.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
В страната, където почти всичко се плаща с карта или телефон, връ...
Пожар гори край една от любимите морски дестинации на българите в...
Опашки за бензин в Русия, кризата с горивата се задълбочава
Бащата на починалите българчета в Кипър е обвинен е в причиняване...
Жена загина при атентат в Солун, полицията издирва анархисти
Арестуваха двойка след едно от най-опасните предложения за брак в...


Виж още: