Роумингът в ЕС отпада от 15 юни

8942
3

Европейският парламент преодоля и последното препятствие за отпадане на роуминга от 15 юни. С 542 гласа "за", 27 "против" и 50 "въздържали се" евродепутатите дадоха зелена светлина на финалното споразумение между мобилните оператори за цените на едро.

От средата на юни гражданите на ЕС ще ползват в държавите от Общността същите такси, както и в страната си. Роумингът отпада както за телефонни разговори и писмени съобщения, така и за трафик интернет.

Мобилните оператори могат да компенсират отпадането на роуминга със завишаване цените на услугите на националните пазари.

Европейската комисия ще направи проверка по хода на услугата и на споразуменията между мобилните оператори след две години.



Източник: Нова тв
Виж коментарите (3)
Още новини от Международни новини:
100 000 евро в плик: Българин задържан в хазартен скандал
САЩ лансира Николай Младенов за най-високия дипломатически пост в...
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Гърците пак ни показаха как се прави
Важно за част от пътуващите към Гърция
Край на "запазването" на места по плажовете, въвеждат строги мерк...


Виж още: