Пожар изпепели 1400 автомобила в паркинг в Ливърпул

4597

Пожар унищожи близо 1 400 автомобила, паркирани близо до концертно-развлекателния комплекс Echo Arena в Ливерпул, съобщават медиите на Острова.

Огнената стихия се е разразила в навечерието на Нова година.

От полицията съобщават, че всички коли на паркинга с капацитет 1 600 места, са изгорели. "Предварителното разследване показва, че огънят е избухнал случайно в една от колите, след което се е прехвърлил върху другите. Предполагаме, че всички коли са били унищожени от огъня", съобщава шефът на полицията.

Във връзка с огромния пожар в Echo Arena е било отменено международното конно шоу, а животните - евакуирани.

Живущите в района са били принудени да напуснат домовете си. От полицията добавят, че няма сериозно пострадали при инцидента. 12 пожарни екипа са били изпратени на местопроизшествието.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Край на "запазването" на места по плажовете, въвеждат строги мерк...
Равното заплащане за мъжете и жените на една и съща длъжност е ве...
Нови правила на ЕС сериозно удрят по заведенията и хотелите, засе...
Деца на 2 и 4 г. загинаха в нагорещена кола при 40 градуса
"Имението на чудовищата": Трима осъдени убиха детеубиец и инсцени...
Ормузкият проток е затворен отново


Виж още: