Поредна авария в АЕЦ "Фукушима"

3618
2

В авариралата АЕЦ "Фукушима-1" е отказала една от системите за прочистване на водата от радиоактивни частици. "Спирането е станало в автоматичен режим и е било съпроводено от сигнализация на системите за предупреждение. Специалисти на компанията изясняват причините за инцидента", се казва още в съобщението, пуснато на официалната страница на компанията-оператор ТЕПКО.

Преди седмица в АЕЦ-а пък бе открит масивен теч. От един от резервоарите, използван за охлаждане на реактора, изтекоха 100 тона радиоактивна вода. Тогава от ТЕПКО увериха, че са отстранили теча, подчертавайки, че вероятността радиоактивната вода да попадне в океана е минимална.

Виж коментарите (2)
Още новини от Международни новини:
100 000 евро в плик: Българин задържан в хазартен скандал
САЩ лансира Николай Младенов за най-високия дипломатически пост в...
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Гърците пак ни показаха как се прави
Важно за част от пътуващите към Гърция
Край на "запазването" на места по плажовете, въвеждат строги мерк...


Виж още: