Осъдиха българи за незаконен трафик на бебета в Гърция

1517

Двама мъже и една жена с българскo гражданство бяха осъдени за трафик на бременни жени в Гърция с цел последваща продажба на техните бебета. Присъдите, издадени от съда в Бургас, са едни от най-тежките възможни за подобно престъпление, информира БГНЕС.

По данни на АФП, двамата мъже, съответно на 47 и 50 години от малкия град Камено, са осъдени на 10 години затвор, а съпругата на единия от мъжете (участвала също в схемата) ще лежи шест години. Четвъртият замесен в трафика пък е получил три години лишаване от свобода за съучастничество. Престъпленията са извършени между 2008 г. и 2010 г.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
100 000 евро в плик: Българин задържан в хазартен скандал
САЩ лансира Николай Младенов за най-високия дипломатически пост в...
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Гърците пак ни показаха как се прави
Важно за част от пътуващите към Гърция
Край на "запазването" на места по плажовете, въвеждат строги мерк...


Виж още: