Орбан похвали страните, които помагат на България в борбата срещу мигрантите

4779

Унгарският министър-председател Виктор Орбан похвали страните, които помагат на България за защита на нейните държавни граници от нелегалната миграция в Югоизточна Европа, предаде БГНЕС. 
По време на форума в южния полски град Криница, на която присъстват още премиерите на Полша, Чехия, Словакия и Украйна, Орбан се обяви за защитата на границите на Европейския съюз от неконтролираната миграция. Според него мигрантите трябва да се преместят колкото е възможно по на юг. 
Унгарският премиер отново повтори, че миграционната вълна е разкрила и показала слабостите на Евросъюза.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
100 000 евро в плик: Българин задържан в хазартен скандал
САЩ лансира Николай Младенов за най-високия дипломатически пост в...
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Гърците пак ни показаха как се прави
Важно за част от пътуващите към Гърция
Край на "запазването" на места по плажовете, въвеждат строги мерк...


Виж още: