ООН: Епидемията от Ебола може да остави гладни 1 000 000 души в Африка

2852

Затворените граници, наложените карантини и загубата на посевите в западноафриканските държави, борещи се с епидемията от Ебола, може да доведат до глад за един милион хора, предаде AFP, позовавайки се на агенции на ООН. 
Смъртоносната треска, убила 6800 души, сериозно е разстроила ежедневието в най-засегнатите държави - Либерия, Гвинея и Сиера Леоне, като последните две стигнаха до там да забранят коледните празненства. 
Организацията по прехрана и земеделие на ООН съобщи, че епидемията и наложените ограничения са "довели до значителен шок за земеделския и хранителния сектор на пострадалите държави".

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
100 000 евро в плик: Българин задържан в хазартен скандал
САЩ лансира Николай Младенов за най-високия дипломатически пост в...
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Гърците пак ни показаха как се прави
Важно за част от пътуващите към Гърция
Край на "запазването" на места по плажовете, въвеждат строги мерк...


Виж още: