Нова напаст в наводнена Македония

3157

Медицински екипи регистрираха редица болести в наводнените райони на Македония, пише в. "Нова Македония", цитирани от bTV. Заради лошата хигиена сред хората в село Стайковци са тръгнали кожни болести, включително и краста. 
Медицинските екипи апелират всички жени, деца, бременни и възрастни да бъдат евакуирани, за да се защитят от заразата, а в същото време да се внимава с хигиената и предпазните мерки, когато се работи на терен.

Министърът на здравеопазването Никола Тодоров е изпратил екипи, които да посещават болните и да им раздават лекарства. За останалите граждани са направени три здравни пункта. Започнала е и дезинфекция на залетите постройки.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
100 000 евро в плик: Българин задържан в хазартен скандал
САЩ лансира Николай Младенов за най-високия дипломатически пост в...
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Гърците пак ни показаха как се прави
Важно за част от пътуващите към Гърция
Край на "запазването" на места по плажовете, въвеждат строги мерк...


Виж още: