Милиони евро потичат към България и Гърция

6239
8

ЕК реши да отпусне допълнителни 23 800 000 евро на Гърция от Фонда за вътрешна сигурност в подкрепа на управлението на границите. 12 800 000 евро допълнително финансиране получава и България.

С тези финанси ще се подпомогне развитието на граничната охрана, подобряване на граничното наблюдение и ще отговори на необходимостта от засилване на службата за приемане и идентификация на Егейски острови и назначаване на допълнителна охрана. Днес Комисията също одобри 12 800 000 евро допълнително финансиране за България, включително за подкрепа за допълнителни гранични служители, участващи в операции на южната й външна граница.

В рамките на Фонда за вътрешна сигурност ЕС подпомага държавите-членки в управлението на външните граници на Съюза, като насочва ресурсите, необходими за подпомагане на държави-членки.

Виж коментарите (8)
Още новини от Международни новини:
Гърците пак ни показаха как се прави
Важно за част от пътуващите към Гърция
Край на "запазването" на места по плажовете, въвеждат строги мерк...
Равното заплащане за мъжете и жените на една и съща длъжност е ве...
Нови правила на ЕС сериозно удрят по заведенията и хотелите, засе...
Деца на 2 и 4 г. загинаха в нагорещена кола при 40 градуса


Виж още: